Egyre jobban, ahogy napközben a napsütés megolvasztja a havat, viszont az árnyékos részeken azonnal megfagy - vagy ha nem is azonnal, de estére biztosan. A tetőn keletkező jégcsapok, vagy jeges hó darabok pedig előbb-utóbb leesnek, nem bírják a súlyt, megsebesítve embereket, kárt téve az alatta lévő - leggyakrabban - autóban. Az ügyvédek közt a kártérítési üzletág pedig elég dinamikusan fejlődik...
Ez ellen sokféleképpen lehet védekezni. A legegyszerűbb, ha szépen lekerítjük a járdát, és kiteszünk egy figyelmeztetést; aki ennek ellenére odamegy, magára vessen.
Van aztán a másik módszer, amikor valamilyen formában a jeges részeket leszedik. Ha nem tellik a tűzoltókra, akkor házibuher a megoldás, erre is van példám - és hatékony! Csak fárasztó...
Ezt nézni is vicces volt, egymáshoz erősített lécekkel toldották meg a partvist, és olyan nehézre sikerült, hogy 4-5 lengetés után ugyanennyi perc pihenés következett.
Ha igazán odafigyelek, akkor megelőzöm a bajt - igaz, itt egy hotelről van szó, megtehetik. Viszont rögtön az első nagyobb havazás után hívtak szakembert, aki szépen lelapátolta a havat a tetőről - arra a pár órára szépen elkerítették a járdát alatta, és nem jeget törtek, hanem havat söpörtek le. Azért ez mindjárt más, nem?
Plusz pár szép nagy jégcsap. Meg hóember. Téli kerület. Ha ilyen fotód van, itt töltsd fel!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek