Mennyivel emberibb volt még a Blaha annak idején! Durva, nem? Azt nem tudom, mikori ez a kép, mélben kaptam, de még járt villanyos a Rákóczi úton, és még állt a Nemzeti Színház.
Kaptam még egy mélt, ebben egy csokor képpel, köszönet érte. Vegyes, több képen szerepel a régi Nemzeti, és a környező utcák. Íme:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Réginek régi, elavultnak elavult volt az épület. De egy ilyen értéket azért lebontani, hogy legyen helye a metró aluljárójából kivezető lépcsőknek és legyen elég tere a közlekedőknek!? Bah! Olcsóbb, mint felújítani...
az 1837-ban a Kerepesi úton megnyitott Pesti Magyar Stinház vette fel 1840-ben a Nemzeti szinház nevet. 1908 ban költözött az akkoru Népszinház épületébe.Az I, világhábotú előtt hatűrozták el, hogy ápítenek egy új, modern szinházat (szerintem ez lett volna az Astoriánal, a mai Easr-West helyén) de a háború megakadályozta.
1965. április 23-án robbantották fel.
Érdekes lesz, ha Corvinról lekerül a borítás...csak képeken lehet látni az épületet amit eltakar....
kösz a korrekciót. Éngem az zavart meg, hogy annak idején, amikor Gobbi Hilda elkezdett gyűjteni az új Nemzeti felépítésére azt mondták, hogy azt a sarok telket, ahol az East-West van a Nemzeti felépítésére kapta a főváros egy magán személytől és másra nem használható.
Kösz mégegyszer...
szerintem ez csak ürügy volt a nemzeti bontására
Igen ez egy régi sztori, rátapintottál. Anno készült többféle kiviteli terv, és az akkori "szocialista vezetés" kiválasztotta azt a verziót, ami eredményezte a tér mai elrendezését.
Mennyivel jobban érezném magam, ha mostanság ilyen lenne mint volt. A Blaha Budapest szégyene, egyszerűen borzalmas.
Utolsó kommentek